Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyjmowanie dziennego zapotrzebowania kalorycznego w płynach

Czy gdyby przyjmować swoje zapotrzebowanie kaloryczne np. 2000 kcal wyłącznie w płynach(soki,mleko,inne napoje) można schudnąć czy to nie ma wpływu na wagę?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam. 1 kcal= 1 kcal obojętnie w jakiej postaci, czy wpłynnej czy stałej. Nie ma to wpływu na chudnięcie. Aby schudnąć bilans energetyczny musi być ujemny, czyli musimy tracić więcej energii (kcal) niż pobieramy z pożywienia, a można to osiągnąć poprzez redukcję kaloryczności posiłków i/lub poprzez wysiłek fizyczny. Pozdrawiam.

Specjalista ds żywienia człowieka.
0

Witam,

Nie ma to wpływu na spadek wagi. Aby schudnąć musi Pani dostarczyć nieco mniej kalorii niż Pani potrzebuje. Ważne też jest z czego pochodzą dane kalorie. Mogłaby Pani dostarczyć np 2tys kalorii pijąc bardzo słodkie napoje ale dostarczyłaby Pani głownie cukry proste a to nie o to chodzi. Musi być odpowiedni bilans składników odżywczych. Najlepszym sposobem na odchudzanie jest zdrowa dieta połączona z aktywnością fizyczną.

Proszę zadbać o odpowiednio zbilansowany jadłospis, który dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej. Jeśli nie ma potrzeby stosowania diety płynnej, to powinno się spożywać pełnowartościową i zbilansowaną dietę stałą.

Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy