Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Kaloryczność posiłku nie ma związku z nadciśnieniem, uzależnienia jest od aktualnej budowy ciała i potrzeb związanych z wysiłkiem fizycznym. Problem związany z nadciśnieniem wpływa na to z jakich produktów ta energia ma być dostarczana (produkty korzystnie oddziałujące na układ krwionośny). Dla większości dojrzałych kobiet zapotrzebowanie energetyczne kształtuje się na poziomie 1500-2000 kcal dziennie przy niewielkim wysiłku fizycznym.

0

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy (również dla osób z nadciśnieniem tętniczym) zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty