Dieta redukcyjna a zapotrzebowanie kaloryczne

Witam, mam pytanie odnośnie zapotrzebowania kalorycznego. Otóż jeśli moje całkowite zapotrzebowanie wynosi ok 2500 kcal to ile kcal mogę "uciąć" na diecie redukcyjnej? Czy spożywanie 1400 kcal będzie w porządku?

Witam,
dieta redukcyjna ok 1400-1500 kcal powinna dać ubytek masy ciała w ilości ok. 1 kg tygodniowo. Taka energetyczność diety uznawana jest za bezpieczną, ale na poziom energetyczności diety mają wpływ również m.in. tryb życia i aktywność fizyczna.

Mgr inĹź. Ilona Olejnik

Witam

Nie od razu 1400, trzeba też uwzględnić kaloryczność dotychczasowego Pani menu.

Pozdraiwiam

Witam. Aby udzielić dokładnych zaleceń, niezbędny jest wywiad dietetyczny. Zalecałabym raczej odjąć ok. 500-600 kcal na dobę, aby uniknąć efektu jojo. Pozdrawiam i zapraszam na stronę lekkoizdrowo.pl

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska