Dieta 1400 kcal u 21-latki

Witam, Mam 21 lat, ważę 59 kg i mam 162 cm wzrostu. Od ponad pół roku jem po 1400 kcal dziennie w tym 20 % białko, 45%-50% węglowodany i reszta to tłuszcze. W ostatnim miesiącu zdarzyło mi się jeść na dzień 1700 kcal i zauważyłam że przybyło mi cm. Jeszcze nie czuje się dobrze w swoim ciele i nie jestem zadowolona z obwodu np. ud. Dlatego chciałabym stosować diete, jednak zastanawiam się czy dalsze trzymanie sie tych 1400 kcal przyniesie jakiś efekt. Jeśli nie to co mam zrobić żeby schudnąć?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Tutaj sprawa jest bardzo indywidualna, 1400 kcal to mało, ale jeżeli przez dłuższy czas jadła Pani taka energetycznosc diety, to nagłe zwiększenie do 1700 kcal powoduje zwiększanie masy ciała. Rozsądnie jest zwiększać energetyczność o około 100 kcal stopniowo. Podała Pani zbyt mało informacji, ale jeśli jest Pani zainteresowana pomoca, zapraszam do konsultacji. Mój mail:
ulewicznatalia@gmail.com

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez tych danych ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety. Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska