Jakie będzie moje dzienne zapotrzebowanie energetyczne?

Czy mogę prosić o orientacyjne ustalenie deficytu? Chciałabym zredukować masę ciała o 10 kg. Aktualnie wazę 60 przy wzroście 165 cm, ćwiczę codziennie, niezbyt intensywnie ok 30-40 minut. Interesuje mnie tępo tracenia 1 kg/ tydz. Nie biorąc pod uwagę innych czynników jakie będzie moje dzienne zapotrzebowanie?

witam serdecznie,

Przy wzroście 165 nie może Pani schudnąć do 50 kg! To zbyt niska waga Pamięta Pani, iż zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej jest niebezpieczna szczególnie u kobiet i to w tak młodym wieku jak Pani. Jeżeli schudnie Pani zbyt dużo mogą pojawić się problemy hormonalne i inne zdrowotne.
Nie redukuje Pani swojej wagi zbyt mocno a zacznie Pani zdrowo się odżywiać, ćwiczyć a poprawi się Pani sylwetka.
Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 0,5 do 1kg tygodniowo.
jeżeli chodzi o zapotrzebowanie energetyczne to biorąc umiarkowaną aktywność fizyczną wychodzi 1537 kcal - podstawowa przemiana materii, zaś 2082 kcal czynna przemiana materii. aby schudnąć musi Pani jeść mniej niż wskazuje na to czynna pm ale pokryć 1537 kcal.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk