Ile wynosi moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?

Witam mam 36 lat 165 wzrostu ważę 66 kg chciałabym trochę schudnąć . Ćwiczę 4 razy w tygodniu po 40 min ile wynosi moje zapotrzebowanie kaloryczne na dzień

Dzień dobry,
Całkowitą przemianę materii, czyli całodobowy wydatek energetyczny człowieka wylicza się na podstawie podstawowej przemiany materii oraz poziomu aktywności fizycznej.
W zależności, jaki tryb życia prowadzi Pani - o niskiej, średniej, wysokiej aktywności, podstawową przemianę mnożymy razy wybrany współczynnik.
W Pani przypadku podstawowa przemiana materii to ok. 1400 kcal (nie jest to ostateczna kaloryczność diety), dokładny poziom PPM sprawdzi Pani podczas badania analizy składu ciała ( tu może Pani sprawdzić, na czym polega takie badanie - http://agataprzytula.pl/analiza-składu-ciała ).
Jeśli ćwiczenia 4 razy w tygodniu, o których Pani pisze określa Pani jako intensywne - Pani CPM wynosi ok. 2300 kcal.

Mając na celu zmniejszenie masy ciała należy wygenerować deficyt kaloryczny.
Deficyt kaloryczny uzyska Pan przez zmniejszenie porcji przyjmowanych posiłków, liczby posiłków, wyeliminowanie kalorycznych przekąsek czy też zwiększenie aktywności fizycznej.

Należałoby zweryfikować czy dotychczasowa dieta zaspokaja zapotrzebowanie energetyczne, odżywcze, na składniki mineralne oraz witaminy.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego - kontakt@agataprzytula.pl.

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/