Jak przybrać na wadze w tym wieku?

Mam 18 lat jestem bardzo szczupłą osobą ważę 57kg i mierzę 177cm mam wielki problem z przybraniem masy ciała ponieważ stoi ona w miejscu od roku a nawet spadła z 60kg prawdopodobnie ze stresu. Moim pytaniem jest czy tak niska waga ma wpływ na grubość przyrodzenia ?

Dzień dobry,
Mając na uwadze przybranie masy ciała należy zwiększyć kaloryczność jadłospisu ponad całkowitą przemianę materii, tak aby wygenerować nadwyżkę kaloryczną.

Należałoby zweryfikować Pana obecny sposób odżywiania się oraz jakość diety - czy dotychczasowa dieta zaspokaja nie tylko zapotrzebowanie energetyczne, odżywcze, ale również na składniki mineralne oraz witaminy. Ważna jest obiektywna ocena pokrycia zapotrzebowania na składniki odżywcze.
BMI w Pana przypadku wskazuje na niedowagę.
W Pana przypadku należna masa ciała wynosi ok. 75 kg.

Należy ocenić Pana dotychczasowy sposób odżywiania się, określić Pana całkowitą przemianę materii oraz wygenerować nadwyżkę kaloryczną. W zależności ile energii dostarcza Pan organizmowi przez codzienną dietę, kaloryczność należałoby stopniowo zwiększać.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację online lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego - kontakt@agataprzytula.pl
Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/