Jak leczyć taką nadwagę u wnuczki?

Gruba dziewczynka Moja wnuczka ma 10,5 lat. Waży ok 58 kg przy w zroście 150 cm. Jest mocno zbudowana, ma duży brzuch i widać , że sporą nadwagę. Nie bardzo wiem co robić bo jeśli chodzi o odżywianie to zjada domowe posiłki w normalnych porcjach, nie objada się słodyczami, rzadko kiedy je fastfoody ( najczęściej na wycieczkach szkolnych). Kilka lat temu robiłam jej badania hormonalne na przysadkę mózgową, tarczycę, nadnercza. Wyniki były w normie. Dziecko staje się coraz większe i grubsze a ja z racji tego, że ja wychowuję jestem mocno zaniepokojona. Dziewczynka sporo sie rusza, chętnie ćwiczy na zajęciach wf-u, jeździ konno, gra na perkusji, generalnie lubi ruch. Jakiś czas temu wyeliminowałam z diety gluten, pomogło na 1-2 miesiące a potem wszystko wróciło do normy. W rodzinie dziecka nikt nie jest otyły, wręcz przeciwnie. Ani matka ani ojciec i dziadkowie a nawet pradziadkowie. Brak mi pomysłów co robić.

Dzień dobry,
Należałoby dokładnie zweryfikować obecny sposób odżywiania się oraz jakość diety wnuczki - czy dotychczasowa dieta zaspokaja nie tylko zapotrzebowanie energetyczne, odżywcze, ale również na składniki mineralne oraz witaminy. Należy ocenić dotychczasowy sposób odżywiania się, określić całkowitą przemianę materii i na takim poziomie kalorycznym utrzymywać codzienną dietę. Prowadzony systematycznie dzienniczek żywieniowy na pewno będzie pomocnym narzędziem w celu ustalenia dalszych kroków. W dzienniczku żywieniowym może zapisywać Pani wszystkie spożyte pokarmy przez wnuczkę, dzięki temu będzie można łatwiej kontrolować wszystkie spożyte pokarmy oraz ocenić sposób odżywiania. Przykładowy wzór dzienniczka do pobrania: http://agataprzytula.pl/inc/pliki//EduDiet%20-%20dzienniczek%20%C5%BCywieniowy%20-%20dietetyk%20lublin.pdf

Zapraszam również do pobrania karty zmiany nawyków, którą razem z wnuczką może Pani uzupełniać i tym samym pracować nad zmianą dotychczasowego sposobu odżywiania: http://agataprzytula.pl/zdrowe-żywienie-dzieci

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację online lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego - kontakt@agataprzytula.pl

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/