Ile powinna ważyć w tym wieku?

Córka ma 15 lat przy wzroście 157 cm waży 77 kg córka jest bardzo aktywna fizycznie ale nie może schudnąć ile prawidłowo powinna ważyć jak na swój wiek

Dzień dobry,
Pomiar masy ciała oraz wzrostu do 18 roku życia należy wykonywać regularnie na siatkach centylowych. Dzięki temu mamy możliwość stale monitorować rozwój organizmu. Poprzez regularne pomiary i naniesione punkty na siatki tworzy się krzywa wzrastania. Jeżeli krzywa przebiega stale według konkretnego centylu, oznacza harmonijny proces wzrostu.

Wskaźnik BMI córki wynosi 31 i wskazuje na występującą otyłość, znajduje się na 98 centylu, co oznacza, że w tej grupie wiekowej 98% dziewczynek ma niższy wskaźnik BMI.

Należałoby zweryfikować jak pod względem kalorycznym wygląda obecna dieta córki. Szczegółowy wywiad żywieniowy oraz zdrowotny, prowadzony systematycznie dzienniczek żywieniowy i współpraca z dietetykiem będzie na pewno pomocna w celu dalszej utraty masy ciała.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację online lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego kontakt@agataprzytula.pl

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/