Jak ustabilizować spożywanie kalorii?

Witam. Mam 18 lat i przy wzroście 158 ważę 68 kg. Nie mogę robić wysiłkowych ćwiczeń że wzglądu na wadę serca. Szukam porady jak ustabilizować spożycie kalorii i mniej więcej zrobić plan z jego rozpisaniem na dane produkty by waga spadła mniej więcej do 55 kg.

Dzień dobry,
Mając na celu zmniejszenie masy ciała należy wygenerować deficyt kaloryczny.
Deficyt kaloryczny uzyska Pani przez zmniejszenie porcji przyjmowanych posiłków, liczby posiłków, wyeliminowanie kalorycznych przekąsek czy też zwiększenie aktywności fizycznej - w Pani przypadku mogą być to np. spacery, pływanie, jazda na rowerze.
Należy zwrócić uwagę na jakość spożywanych produktów i potraw. Ważna jest obiektywna ocena pokrycia zapotrzebowania na składniki odżywcze. Należałoby zweryfikować jak pod względem kalorycznym wygląda Pani obecna dieta.

Szczegółowy wywiad żywieniowy oraz zdrowotny, prowadzony systematycznie dzienniczek żywieniowy i współpraca z dietetykiem będzie na pewno pomocna w celu dalszej utraty masy ciała.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację online lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego kontakt@agataprzytula.pl

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/