Dlaczego moja waga utrzymuje się w miejscu?

Systematycznie chudnę (nie odchudzam się, jednak od prawie dwóch lat jem zdrowo - dieta przeciwgrzybicza) jednak waga stoi w miejscu. Ubrania kupuję o 3 rozmiary mniejsze. Mój wysiłek fizyczny w ciągu dnia jest raczej umiarkowany, jeżeli nie po prostu dostateczny (nie ma mowy o zwiększonej masie mięśniowej). Troszkę mnie to niepokoi. Gdzie szukać przyczyny? (około roku temu miałam zrobione badania hormonalne i tarczycowe, cukier też w normie)

Dzień dobry,

W celu schudnięcia należy wygenerować deficyt kaloryczny, który może Pani uzyskać zarówno przez zwiększenie aktywności fizycznej, jak i zmniejszenie porcji przyjmowanych posiłków. Oczywiście nie tylko ilość kalorii jest ważna. Należy zwrócić uwagę na jakość spożywanych produktów i potraw. Ważna jest obiektywna ocena pokrycia zapotrzebowania na składniki odżywcze. Należałoby zweryfikować jak pod względem kalorycznym wygląda Pani obecna dieta oraz czy zaspokaja Pani zapotrzebowanie energetyczne, odżywcze, na składniki mineralne oraz witaminy.

Należałoby się przyjrzeć znacznie szczegółowiej temu, jak wygląda Pani obecny sposób odżywiania się. Szczegółowy wywiad żywieniowy oraz zdrowotny, prowadzony systematycznie dzienniczek żywieniowy i współpraca z dietetykiem będzie na pewno pomocna w celu dalszej utraty masy ciała.

Celem sprawdzenia składu ciała służy badanie profesjonalnym sprzętem medycznym jakim jest analiza składu ciała.
Szczegóły badania znajdzie Pani na stronie: http://agataprzytula.pl/analiza-składu-ciała

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/