Jak przybrać na wadze przy niedoczynności tarczycy?

Od dwóch lat leczę się na niedoczynność tarczycy, biorę Euthyrox 50. Ostatnio wyszło mi znowu podwyższone TSH, więc endokrynolog przepisał mi dawkę Euthyroxu 75. Tą dawkę biorę już dwa miesiące. W tym czasie bardzo schudłam i czuję się z tym źle. Nie wiem, co robić, żeby dalej nie chudnąć, a trochę przytyć. Apetyt mam dobry, dobrze się odżywiam.

Dzień dobry,
Mając na uwadze przybranie masy ciała należy zwiększyć kaloryczność jadłospisu ponad całkowitą przemianę materii, tak, aby wygenerować nadwyżkę kaloryczną.

Należałoby zweryfikować Pani obecny sposób odżywiania się oraz jakość diety - czy dotychczasowa dieta zaspokaja nie tylko Pani zapotrzebowanie energetyczne, odżywcze, ale również na składniki mineralne oraz witaminy.

Należy ocenić Pani dotychczasowy sposób odżywiania się, określić Pani całkowitą przemianę materii oraz wygenerować nadwyżkę kaloryczną.

W zależności ile energii dostarcza Pani organizmowi przez codzienną dietę, kaloryczność należałoby stopniowo zwiększać.

Prowadzony systematycznie dzienniczek żywieniowy na pewno będzie pomocnym narzędziem w celu ustalenia dalszych kroków.
W dzienniczku żywieniowym może zapisywać Pani wszystkie spożyte pokarmy. Przykładowy wzór dzienniczka do pobrania: http://agataprzytula.pl/inc/pliki//EduDiet%20-%20dzienniczek%20%C5%BCywieniowy%20-%20dietetyk%20lublin.pdf

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację online lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego - kontakt@agataprzytula.pl

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła http://agataprzytula.pl/