Ile przy takim wysiłku wynosi moje zapotrzebowanie kaloryczne?

Jestem mezczyzna w wieku 21 lat. Mierze 174 cm wzrostu i waze 78kg. Codziennie udaje sie na dlugi 10km spacer. Podczas , ktorego wedlug obliczen aplikacji polaczonej ze smartbandem spalam okolo 700 kcal. Chcialem spytac ile przy takim wysilku liczy moje zapotrzebowanie kaloryczne

witam serdecznie,

Zakładając miarkowaną aktywność fizyczną Pana podstawowa przemiana materii wynosi:
1768 kcal, zaś czynna 2440 kcal.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,
Całkowitą przemianę materii, czyli całodobowy wydatek energetyczny człowieka wylicza się na podstawie podstawowej przemiany materii (PPM) oraz poziomu aktywności fizycznej. W zależności, jaki tryb życia prowadzi Pan - o niskiej, średniej, wysokiej aktywności, podstawową przemianę mnożymy razy wybrany współczynnik.

W Pana przypadku podstawowa przemiana materii to ok. 1768 kcal (nie jest to ostateczna kaloryczność diety), dokładny poziom PPM sprawdzi Pan podczas badania analizy składu ciała ( tu może Pan sprawdzić, na czym polega takie badanie - http://agataprzytula.pl/analiza-składu-ciała ).
Biorąc pod uwagę aktywność fizyczną (umiarkowanie aktywną), którą Pan opisał - całkowita przemiana materii wynosi ok. 2828 kcal.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego - kontakt@agataprzytula.pl.

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/