Ile dokładnie kalorii powinnam spożywać?

Jaka jest moja aktywność fizyczna i ile kalorii powinnam spożywać? Mam 18 lat, 160cm wzrostu, ważę 50-51 kg. Codziennie robię conajmniej 10 tys kroków, robię 10 minut ćwiczeń na brzuch i 15 minut jogi (średnio zaawansowanej). Proszę o pomoc w określeniu mojej aktywności i tego ile kalorii powinnam spożywać

Dzień dobry,
Całkowitą przemianę materii, czyli całodobowy wydatek energetyczny człowieka wylicza się na podstawie podstawowej przemiany materii oraz poziomu aktywności fizycznej. W zależności, jaki tryb życia prowadzi Pani - o niskiej, średniej, wysokiej aktywności, podstawową przemianę mnożymy razy wybrany współczynnik.

W Pani przypadku podstawowa przemiana materii to ok. 1260 kcal (nie jest to ostateczna kaloryczność diety), dokładny poziom PPM sprawdzi Pani podczas badania analizy składu ciała ( tu może Pani sprawdzić, na czym polega takie badanie - http://agataprzytula.pl/analiza-składu-ciała ).
Biorąc pod uwagę aktywność fizyczną (umiarkowanie aktywną), którą opisała Pani - całkowita przemiana materii wynosi ok. 2016 kcal.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego - kontakt@agataprzytula.pl.
Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/