Czy można zastosować metforminę?

Witam, zazywam haloperidol 1mg I wenlafaksynę 300mg I nie mogę schudnąć mimo diety i ćwiczeń i zmiany preparatów. Czy można na jakiś czas zastosować metformine?

Dzień dobry,
Metformina stosowana jest w celu poprawy glikemii i jako uzupełnienie diety oraz aktywności fizycznej u osób z insulinoopornością lub cukrzycą typu II.

Podstawą do redukcji masy ciała jest odpowiednia dieta oraz wysiłek fizyczny. Dieta zawierająca produkty roślinne - warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty, nasiona roślin strączkowych zaspokoi zapotrzebowanie na błonnik pokarmowy, który daje uczycie sytości, co wpłynie na jego skuteczność przy diecie odchudzającej.

Mając na celu pozbycie się zbędnych kilogramów, zalecałabym przyjrzeć się jak wygląda codzienna dieta i zmodyfikować ją w ten sposób, aby zwiększyć ilość błonnika i wygenerować deficyt kaloryczny.

Deficyt kaloryczny uzyska Pan przez zmniejszenie porcji przyjmowanych posiłków, liczby posiłków, wyeliminowanie kalorycznych przekąsek czy też zwiększenie aktywności fizycznej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego kontakt@agataprzytula.pl

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/