Czy to jest prawidłowa waga?

Moja wnuczka ma 13 lat. Waży 42 kg i mierzy 158 cm. Czy to jest prawidłowa waga?

Witam serdecznie,

Według wskaźnika BMI prawidłowa masa ciała przy wzroście dziecka mieści się w granicach od 47 kg. Wnuczka waży za mało. Jednak nie widzę dziecka, nie wiem jaką ma budowę więc moja odpowiedź jest jedynie orientacyjna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk

Dzień dobry,
Wartość wskaźnika BMI Pani wnuczki znajduje się na 22 centylu, oznacza to, że w tej grupie wiekowej 22% dziewczynek ma niższy wskaźnik BMI.
Wynik BMI Pani wnuczki mieści się w szerokiej normie i wskazuje na prawidłową masę ciała w stosunku do wzrostu.

Pomiar masy ciała oraz wzrostu do 18 roku życia należy wykonywać regularnie na siatkach centylowych, dzięki czemu mamy możliwość stale monitorować rozwój organizmu. Poprzez regularne pomiary i naniesione punkty na siatki tworzy się krzywa wzrastania. Jeżeli krzywa przebiega stale według konkretnego centylu, oznacza harmonijny proces wzrostu.
Proszę prześledzić paramenty wzrostu oraz masy ciała wnuczki i sprawdzić, czy rozwój organizmu przebiega harmonijnie.

Pomiary proszę wykonywać i zapisywać regularnie na siatkach centylowych.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację online lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego - kontakt@agataprzytula.pl.
Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/