Czy w okresie dojrzewania gwałtowny przyrost masy jest czymś normlanym?

Witam! Mam pytanie mianowicie czy w okresie dojrzewania (16 lat) gwałtowny przyrost masy jest czymś normalnym? Zacznijmy zatem pd początku od wrzesnia 2018 roku do kwietnia schudłem około 23 kilogramów. Od września zacząłem uczęszczać na siłownię aby odbudować trochę masy mięśniowej, utraconej podczas mojej, niekoniecznie dobrej diety polegającej na tylko i wyłącznie ograniczeniu jedzenia do minimum. Jeszcze na początku września warzyłem 52.3 kg lecz kiedy przestałem pilnować kalorii i zwyczajnie jeść, mając na myśli śniadanie, obiad i kolację dodatkowo ćwicząc na silowni w połowie października moja waga wynosiła 56.6 kg. Dodam, że nie zauważyłem większych zmian w mojej sylwetce a w okresie diety przestalem rosnąć. Zatem czy jest to spowodowane dojrzewaniem czy też po prostu przytyłem?

Dzień dobry,
Pomiar masy ciała oraz wzrostu do 18 roku życia należy wykonywać regularnie na siatkach centylowych, dzięki czemu mamy możliwość stale monitorować rozwój organizmu. Poprzez regularne pomiary i naniesione punkty na siatki tworzy się krzywa wzrastania. Jeżeli krzywa przebiega stale według konkretnego centylu, oznacza harmonijny proces wzrostu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w Pana przypadku byłoby wprowadzenie racjonalnych zasad odżywiania się oraz zwiększenia aktywności fizycznej.
Należałoby się przyjrzeć znacznie szczegółowiej temu jak wygląda Pana obecny sposób odżywiania się oraz temu, jakie produkty i potrawy ma Pan na myśli pisząc o zwyczajnych posiłkach.
Bez informacji o Pana wzroście, ciężko mówić, czy masa ciała jest prawidłowa.

Świetnym badaniem do sprawdzenia składu ciała jest badanie profesjonalnym sprzętem medycznym.
Zapraszam na badanie analizy składu ciała w Lublinie, wszystkie szczegóły znajdzie Pan na stronie:
http://agataprzytula.pl/analiza-składu-ciała

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/