Ile wynosi zapotrzebowanie kaloryczne?

Witam, Obliczyłam, że moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 1527.93. Czy to możliwe żeby wynosiło tak mało? Spożywam około 1500kcal spalam ćwicząc ok.500kcal. A z waszych artykułów wyczytałam że dieta poniżej 1000kcal jest nie zdrowa. Co z tego wynika? czy powinnam po prostu więcej jeść?

Witam! W celu określenia zapotrzebowania energetycznego potrzeba mi szczegółowych informacji odnośnie płci, wieku, masy ciała, wzrostu, aktywności fizycznej i stanu zdrowotnego. Proszę o kontakt na info@diet-coaching.xaa.pl
Zapraszam również do odwiedzenia strony www.diet-coaching.xaa.pl - strony poświęconej świadomemu odżywianiu i zdrowemu stylu życia.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam zapotrzebowanie kcaloryczne wylicza się ze wzorów uwzględniających wzrost, masę ciała i wiek; lecz później koryguje się wszystko o aktywność fizyczną. to będzie teoretyczne zapotrzebowanie kcaloryczne. Prawidłowy poziom metabolizmu każdej osoby jest inny, związany ze sposobem życia, stresem, aktywnością, chorobami. Poziom metabolizmu najlepiej jest wyliczyć dla danej osoby robiąc sobie tygodniowy rejestr żywienia z rozpisaniem na kcalorie i spisywaniem różnic na wadze, oraz prowadzeniu notatek czy w danym dniu był większy wysiłek fizyczny, czy też go nie było.