Ile kalorii powinnam przyjmować dziennie?

Witam chciała bym zapytać ile kalori powinnam przyjmować dziennie? Kobieta lat 27, 176cm i 120 kg praca i tryb zycia siedzący. Ostatnio zaczelam liczyć ilosc kalori dziennie i wychodz na to ze przez pare lat spozywaloam 800-1000 kalori dziennie. Czy to nie za mało jakie powinnam miec zapotrzebowanie kaloryczne? Ostatnio zaczelam jezdzic na rowerze zeby wiecej ruchu wprowadzic do swojego zycia.

Dzień dobry,
Dieta 800-1000kcal, jeśli prawidłowo wyliczyła Pani energetyczność, to stanowczo za mało. Pani aktualne zapotrzebowanie w diecie to ponad 2800 kalorii na dzień. Jeśli chciałaby Pani redukować masę ciała, należy założyć deficyt kaloryczny. Proszę jednak uważać, ponieważ zbyt niska kaloryczność da bardzo krótki efekt chudnięcia, a następnie spowoduje efekt jo-jo. Podstawą diety w Pani przypadku powinno być zwiększenie ilości pożywienia i wyrównanie metabolizmu, a następnie stopniowe odchudzanie. Nie wiem też, czy warto samodzielnie liczyć kalorie, bo kalorie to nie wszystko. Ważne jest ich rozplanowanie zgodnie z Pani potrzebami i dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Widzę, że nie mieszka Pani w Warszawie, jeśli jednak potrzebuje Pani pomocy z zaplanowaniem zdrowego planu odżywiania, możemy pracować zdalnie.
Dzień dobry, Nie istnieje łatwa i oczywista odpowiedź na to pytanie, szczególnie bez kontaktu osobistego. Najlepszym wyjściem będzie wizyta u dietetyka. W przypadku kontaktu z dietetykiem, specjalista przeprowadzi z Panią wywiad żywieniowy, porozmawia o poprzednich dietach i znajdzie przyczyny problemu. Na pierwszy rzut oka brak efektów diety może mieć związek ze zbyt dużymi restrykcjami. Warto też przyjrzeć się diecie w poszukiwaniu ewentualnych powodów obrzęków, o których Pani pisze.
Pozdrawiam serdecznie i pozostaję do Pani dyspozycji,
Marek Aleksander Przondo
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://facebook.com/dietetycznyguru/