Ile kalorii powinnam przyjmować dziennie?

Witam chciała bym zapytać ile kalori powinnam przyjmować dziennie? Kobieta lat 27, 176cm i 120 kg praca i tryb zycia siedzący. Ostatnio zaczelam liczyć ilosc kalori dziennie i wychodz na to ze przez pare lat spozywaloam 800-1000 kalori dziennie. Czy to nie za mało jakie powinnam miec zapotrzebowanie kaloryczne? Ostatnio zaczelam jezdzic na rowerze zeby wiecej ruchu wprowadzic do swojego zycia.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Kurczak w czerwonym curry z ryżem

Nie masz pomysłu na obiad? Zapomnij o schabowym z ziemniakami. Zainspiruj się naszym filmem. Zobacz, jak przyrządzić kurczaka w czerwonym curry z dodatkiem ryżu.

Dzień dobry,
Dieta 800-1000kcal, jeśli prawidłowo wyliczyła Pani energetyczność, to stanowczo za mało. Pani aktualne zapotrzebowanie w diecie to ponad 2800 kalorii na dzień. Jeśli chciałaby Pani redukować masę ciała, należy założyć deficyt kaloryczny. Proszę jednak uważać, ponieważ zbyt niska kaloryczność da bardzo krótki efekt chudnięcia, a następnie spowoduje efekt jo-jo. Podstawą diety w Pani przypadku powinno być zwiększenie ilości pożywienia i wyrównanie metabolizmu, a następnie stopniowe odchudzanie. Nie wiem też, czy warto samodzielnie liczyć kalorie, bo kalorie to nie wszystko. Ważne jest ich rozplanowanie zgodnie z Pani potrzebami i dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Widzę, że nie mieszka Pani w Warszawie, jeśli jednak potrzebuje Pani pomocy z zaplanowaniem zdrowego planu odżywiania, możemy pracować zdalnie.
Dzień dobry, Nie istnieje łatwa i oczywista odpowiedź na to pytanie, szczególnie bez kontaktu osobistego. Najlepszym wyjściem będzie wizyta u dietetyka. W przypadku kontaktu z dietetykiem, specjalista przeprowadzi z Panią wywiad żywieniowy, porozmawia o poprzednich dietach i znajdzie przyczyny problemu. Na pierwszy rzut oka brak efektów diety może mieć związek ze zbyt dużymi restrykcjami. Warto też przyjrzeć się diecie w poszukiwaniu ewentualnych powodów obrzęków, o których Pani pisze.
Pozdrawiam serdecznie i pozostaję do Pani dyspozycji,
Marek Aleksander Przondo
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://facebook.com/dietetycznyguru/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty