Problem ze spożywaniem posiłków w godzinach porannych

Dlaczego rano nie potrafię nic zjeść? Jak wstaje, to godzinę po przebudzeniu jest śniadanie, aczkolwiek jak tylko zjem mały nawet kęs bułki, bądź chleba, to przez kolejne pół godziny mam ochotę to zwymiotować. Wieczorami nie jadam kolacji, bądź jem bardzo wcześnie (koło 18).
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny potraw

Z pewnością każdy z nas słyszał o indeksie glikemicznym potraw. Ale czy wiemy, czym to tak naprawdę jest? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Warto w takim przypadku wybierać na śniadanie owsiankę lub robić koktajle, może będzie łatwiej zjeść bez odczuwania dyskomfortu. W ciągu dnia powinno znaleźć się 4-5 posiłków co 3-4 godziny. Ostatni posiłek powinien być spożyty 2-3 przed snem. Tylko wtedy przewód pokarmowy pracuje prawidłowo. Proszę pamiętać o odpowiednim nawodnieniu - wodzie. Proszę wyeliminować wszelkie soki, napoje. Rano wypić tylko szklankę wody, spożyć śniadanie i dopiero wypić kawę (nie należy pić kawy na czczo). Jeżeli po każdym spożytym posiłku występują dolegliwości należy skonsultować to z lekarzem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty