Co robić z bólem podbrzusza przy braku okresu?

Dzień dobry, Około dwa lata temu zatrzymał mi się okres z powodu szybkiej utraty wagi i zaburzeń odżywiania. Okres był wywoływany sztucznie luteiną i antykoncepcją. Później po zatrzymaniu przyjmowania leków okres się nie pojawiał, ewentualnie lekkie plamienia nieregularnie. Od trzech miesięcy nic się nie pojawia. Współżyłam z partnerem i zażywam tabletkę dzien po. Tydzień po tym ponownie współżyłam z partnerem z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy. Od odbycia stosunku (czety dni) boli mnie podbrzusze i trzy dni po pojawiła się biegunka. Czy to mogą być objawy ciąży? I czy zanik okresu wpływa na moją płodność? Mam możliwość zajść w ciąże bez okresu? Dodam ze wyszłam z zaburzeń odżywiania, waga jest w porządku i morfologia również. Z góry dziękuje bardzo za odpowiedz!
KOBIETA, 18 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy ciąży nie pojawiają się w tak krótkim czasie, tzn. kilka dni po stosunku. W związku z tym ból podbrzusza oraz biegunka mają najprawdopodobniej inną przyczynę. Zanik okresu z powodu zaburzeń odżywiania z pewnością wpływa na płodność. Osobom z zaburzeniami miesiączkowania zwykle trudniej jest zajść w ciążę, a czasem jest to wręcz niemożliwe.

Aby ocenić Pani stan zdrowia oraz znaleźć przyczynę braku miesiączki od tak długiego czasu proszę zgłosić się do ginekologa. W międzyczasie może Pani wykonać test ciążowy, pamiętając przy tym, że będzie on wiarygodny po ok. 14 dniach od współżycia.

Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-braku-miesiaczki-mozna-zajsc-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-braku-sluzu-plodnego-mozna-zajsc-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-z-powodu-anoreksji-a-mozliwosc-zajscia-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.