Czy jest ryzyko ciąży u 19-latki?

Witam! Współżyje z moim chłopakiem od lutego, mamy po 18 lat.Moj cykl ma 30-34 dni i nigdy mi się nie spóźniał. Zawsze używamy prezerwatywy skyn , wyciąga przed i robimy to tylko przed okresem. Gumka nie pękła ani się zsuneła się, nie stresowałam się, jadłam to co zwykle, podczas stosunku miałam dni niepłodne i jak zwykle wyjął przed. Spóźnia mi się okres trzy dni i nie wiem czy są szansę na ciążę, gdyż wiele kobiet współżyje w prezerwatywie , nawet nie wyciągają przed ejakulacją i nie są w ciąży, ale może mam pecha;( Czy jest możliwość abym była w ciąży?
KOBIETA, 19 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli stosunki odbywają się z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy oraz współżyją Państwo tuż przed menstruacją, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.

Jednocześnie proszę pamiętać, że na cykl miesiączkowy wpływa wiele różnych czynników, z powodu których miesiączka może pojawić się wcześniej lub później niż zazwyczaj. Trzydniowe opóźnienie okresu nie jest więc powodem do niepokoju, gdyż menstruacja może się spóźniać na skutek stresu, zmiany sposobu odżywiania lub odległych podróży.

Dodatkowo jest Pani młodą osobą, więc cykle miesiączkowe mogą się jeszcze normować. Proponujemy sięgnąć po test ciążowy – najlepiej wykonać go po upływie co najmniej 14 dni od stosunku.

Poniżej znaleźć można podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niepelny-stosunek-w-prezerwatywie-objawy-jak-przed-okresem-a-brak-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dzien-przed-okresem-w-prezerwatywie-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dwa-dni-przed-okresem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.