Stosunek dzień przed okresem w prezerwatywie a ryzyko ciąży

Witam, czy to możliwe że jestem w ciąży jak uprawiałam seks z chłopakiem dzień przed okresem?, miał prezerwatywę i nie doszedł we mnie tylko się powstrzymał. . .tego okresu nie dostałam i spóźnia się jeden dzień. Dodam że mam nie regularny bo ostatnie cztery miesiące to dni 24 wrzesień,26 październik ,22 listopad ,21 grudzień. Teraz powinien być niby jak ostatnio 21 stycznia? i jak obliczyć dni kiedy jestem niepłodna? proszę o pomoc i poradę.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W przypadku nieregularnych miesiączek obliczenie dni płodnych jest trudne i bardzo niedokładne. Bardziej sprawdza się baczna obserwacja organizmu (metoda śluzowo-termiczna). Jeśli partner miał prawidłowo założoną prezerwatywę i nie doszło do jej uszkodzenia podczas stosunku, to nie ma podstaw by podejrzewać ryzyko zapłodnienia. Jeśli jednak chce mieć Pani stuprocentową pewność proszę wykonać test ciążowy.