Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy pierwszy stosunek mógł przyspieszyć moją miesiączkę?

Cześć, ostatnio przez stres spóźniała mi się miesiączka, teraz według kalendarzyka powinnam ją dostać w poniedziałek (12.04). W nocy z 10 na 11 uprawiałam swój pierwszy stosunek, po którym pojawiły się lekkie krwawienia, gdy poszłam do toalety, ale związane one są raczej z pęknięciem błony dziewiczej, 11.04 jakoś około 14 zobaczyłam krwawienia, mocniejsze o jasno różowej barwie, nie są to takie krwawienia jak najczęściej mam przy miesiączce. Czy pierwszy stosunek mógł przyspieszyć moją miesiączkę? Czy to raczej inny powód krwawienia? Zaczęłam się trochę przejmować, mimo że stosunek był przy zabezpieczeniu prezerwatywą. Mam typowy ból miesiączkowy, ale mniejsze krwawienie niż dotychczas.
KOBIETA, 24 LAT 4 tygodnie temu

Zioła na menopauzę

Z przykrymi objawami przekwitania można poradzić sobie naturalnie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie zioła warto stosować przy menopauzie. Na ten temat wypowiada się dr Grzegorz Południewski, ginekolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jednodniowe opóźnienia w cyklu miesiączkowym są naturalne, zwłaszcza w młodym wieku, kiedy okres bywa nie do końca uregulowany. Ponadto wpływ na ewentualne opóźnienia lub przyspieszenie okresu ma dieta, stres, styl życia, podróże i wiele innych czynników.

Stosunek odbył się tuż przed spodziewaną miesiączką, więc ryzyko ciąży jest bardzo małe. Typowy ból miesiączkowy oraz krwawienia przemawiają za tym, że to właśnie miesiączka. Nie każda menstruacja przebiega w ten sam sposób. Stopień bólu lub obfitość może ulegać zmianie w różnych cyklach.

Pytania o podobnej tematyce pojawiały się już w naszym serwisie. Znajdują się m.in. pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-pierwszego-stosunku-plciowego-na-cykl-miesiaczkowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-powinien-przebiegac-okres-po-pierwszym-razie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy