Czy miesiączka mogła się przesunąć przez przeziębienie?

Witam, Spóźnia mi się miesiączka od 3 dni, moje cykle dotąd trwały 31/33 dni, a teraz aż 36. Dość czesto uprawiamy seks z chłopakiem , jednak prawie zawsze z zabezpieczeniem , czasem bez zabezpieczenia , gdy mam dni niepłodne ale zawsze jesteśmy bardzo uważni, nigdy nie spuścił się „we mnie”. Ostatnio byłam przeziębiona i nadal mam katar, przez 3 dni piłam gripex w saszetkach i ogólnie brałam leki typowo na przeziębienie. Od paru dni boli mnie brzuch i plecy typowo jak na okres, jednak okresu nie mam, gdy włożyłam tampon miałam na nim typowy gesty śluz jak na okres. Czy to możliwe ze mogłabym być w ciąży? Lub ze miesiączka przesunęła się od infekcji (choroby) ? . Bardzo proszę o pomoc ponieważ bardzo się stresuje i nie myśle o niczym innym.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

istnieje wiele czynników wpływających na cykl menstruacyjny. Wśród z nich jest z pewnością przeziębienie. Przebyte infekcje oraz przyjmowane leki mogą opóźniać krwawienie miesiączkowe nawet o kilkanaście dni. Po zakończonym leczeniu cykle powinny wrócić do normy.

Ból brzucha i pleców, o których Pani wspomina, być może zwiastują nadchodzącą miesiączkę. Proszę pamiętać, że dodatkowy stres, który Pani odczuwa, również może wpływać na opóźnienie.

W naszym serwisie pojawiły się już podobne pytania. Odpowiedzi specjalistów znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeziebienie-a-brak-okresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przeziebienie-moglo-wplynac-na-miesiaczke, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeziebienie-a-spozniony-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.