Czy mogłam przeziębić pęcherz lub jajniki?

Witam serdecznie. Wybierając się wczoraj na zakupy moje ubranie nie było dostosowane do panującej na zewnątrz temperatury, mianowicie chodzi o spodnie, ubrałam dość cienkie legginsy a na zewnątrz było -5 stopni. Skutkiem tego bardzo zmarzły mi uda i pośladki. Po powrocie do domu skóra na tych częściach ciała była lodowata i boląca. W żaden sposób nie rozgrzewałam tych miejsc, czekałam aż skóra sama "dojdzie do siebie" i tak się stało po upływie około godziny czasu, temperatura ciała ud i pośladków wyrównała się, nie zauważyłam żadnych zmian na skórze. Pytanie moje brzmi czy przez moją lekkomyślność może dojść do przeziębienia pęcherza lub jajników? Czy jakieś inne konsekwencje zdrowotne mogę ponieść ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety na podstawie tylko tego opisu trudno jednoznacznie stwierdzić, czy mogło dojść u Pani do takich schorzeń. Oczywiście niedostosowanie ubioru do warunków pogodowych może skutkować różnymi dolegliwościami, ale wpływ na to ma wiele czynników, przede wszystkim odporność danej osoby. Zachęcamy do obserwowania swojego stanu zdrowia.

Przeziębienie pęcherza może objawiać się bólem podczas oddawania moczu. Czasami pacjent może odczuwać również dyskomfort w dolnej części brzucha. Niekiedy towarzyszy mu również podwyższona temperatura.

Jeśli tylko zauważy Pani u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, proszę skontaktować się w pierwszej kolejności z lekarzem medycyny rodzinnej, który zleci Pani odpowiednie badania i zaproponuje leczenie.

Tymczasem proszę dbać o siebie i pamiętać o odpowiednim ubiorze przy niskich temperaturach. W okresie zimowym warto również zadbać dodatkowo o swoją odporność, stosując dietę bogatą w owoce i warzywa pełne witamin i minerałów oraz pamiętać o aktywności fizycznej.

Więcej o tych chorobach może przeczytać Pani w artykule dostępnym w naszym serwisie:

https://portal.abczdrowie.pl/przeziebienie-pecherza-wstydliwy-problem

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-przydatkow-przyczyny-objawy-leczenie

Zachęcamy też do zapoznania się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne tematy:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-jajnikow-a-przeziebienie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyglada-przeziebienie-pecherza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.