Czy moja miesiączka może się przesunąć?

Witam. Na początku stycznia odstawiłam plastry Evra. Wystąpiło krwawienie z odstawienia a tydzień po nim znów zaczęłam silnie krwawić przez 2 dni a później plamić też przez około 2/3 dni. Byłam u ginekologa powiedział że wszystko w porządku ze mój organizm tak zareagował na odstawienie hormonu i że najprawdopodobniej zaczęła się już owulacja stąd krwawienie . Moje pytanie brzmi. Czy następna miesiączka może się spóźniać czy będzie w terminie ? Jak teraz odróżnić miesiączkę od tego krwawienia które wystąpiło u mnie po plastrach ? Pozdrawiam
KOBIETA, 23 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie wiadomo, czy kolejna menstruacja pojawi się w terminie, czy też będzie opóźniona. To kwestia indywidualna, na którą wpływa naprawdę wiele czynników, więc trudno to przewidzieć. Zakłada się, że cykl miesiączkowy może się regulować przez kilka miesięcy po odstawieniu hormonów. Może to zająć nawet pół roku.

Krwawienie z odstawienia różni się od miesiączki tym, że zazwyczaj trwa krócej i jest mniej obfite. Ponadto kobieta nie odczuwa takich dolegliwości bólowych, jak podczas normalnej menstruacji. Po tym może Pani odróżnić okres od krwawienia z odstawienia.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/roznica-miedzy-okresem-a-krwawieniem-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-po-odstawieniu-antykoncepcji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-po-odstawieniu-implanta-antykoncepcyjnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.