Czy taki okres powinien mnie martwić?

Stosuje plastry antykoncepcyjne,przez ostatnie tygodnie miałam 6 plastrów pod rząd bez przerwy, w czwartek ściągnęłam 6 plaster i zaczelam przerwę dziś rano dostałam okres lecz jest on bardzo słaby wręcz tylko plamienie. Wszystkie objawy okresu miałam lecz ten okres jest dość lekki co mnie martwi. Czy jest to powód do obaw? Dodam ze jestem w trakcie anginy i przyjmuje antybiotyk
KOBIETA, 19 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej nie pojawiają się naturalne menstruacje, lecz tzw. krwawienia z odstawienia.

Krwawienia z odstawienia mogą mieć różną długość oraz charakter, który z czasem może się zmieniać. Skąpe plamienie zamiast krwawienia podczas stosowania plastrów raczej nie jest powodem do niepokoju, choć kontrolnie może Pani udać się do ginekologa.

Proszę jednak pamiętać, że choroba oraz leki przyjmowane z jej powodu mogą wpływać na charakter krwawienia z odstawienia.

Pytania z podobnej tematyki znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-i-skape-miesiaczki-podczas-stosowania-plastrow-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skapa-i-bezbolesna-miesiaczka-po-przyklejeniu-plastra-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ustanie-krwawienia-przy-plastrach-evra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.