Czy to może być spowodowanie brakiem odstawienia tabletek?

Witam . Od 21.05 biore tabletki antykoncepcyjne, po 21 tabletkach nie zrobiłam przerwy, ponieważ miałam wyjazd i zaczęłam nowe opakowanie. Od kilku dni mam lekkie krwawienie. Czy to może być spowodowanie brakiem odstawienia tabletek, pomiędzy wcześniejszymi opakowaniami? Czy jak teraz zrobię przerwę 7 dniowa, krwawienie ustanie przy zaczęciu nowego opakowania ?
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej lekkie krwawienia, o których Pani wspomina, mogą być związane z brakiem przerwy na krwawienie z odstawienia.

Ponadto informuje Pani, że stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej rozpoczęła Pani całkiem niedawno. W związku z tym podczas przyjmowania tabletek mogą pojawiać się nieregularne krwawienia lub plamienia, które są jednym z często występujących skutków ubocznych. Takie działania niepożądane bywają nasilone zwłaszcza w pierwszych miesiącach stosowania tej formy antykoncepcji.

Jeśli teraz zrobi Pani siedmiodniową przerwę, to nie wiadomo, czy krwawienie ustanie. Może tak się zdarzyć, ale może również się ono utrzymywać. Trudno jest przewidzieć działanie hormonów zwłaszcza w pierwszych miesiącach.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-krwawie-pomimo-braku-przerwy-w-opakowaniach-antykoncepcji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-przerwy-podczas-brania-tabletek-antykoncepcyjnych-a-plamienie-z-pochwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-pominac-dwie-7-dniowe-przerwy-w-stosowaniu-vibin-pod-rzad.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.