Czy w tym wypadku powinno wystąpić krwawienie z odstawienia lub plamienie?

Dzień dobry, Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne sylvie 20 na drovelis ( czyli tabletki 21 7 na 24 4) zrobiłam to według instrukcji czyli przyjęłam ostatnie 21 tabletek z opakowania sylvie i bez przerwy następnego dnia przyjęłam pierwszą tabletkę z opakowania drovelis. Czy w tym wypadku powinno wystąpić krwawienie z odstawienia lub plamienie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pominięcie przerwy skutkuje zazwyczaj brakiem krwawienia z odstawienia. Pojawia się ono po ukończeniu pełnego opakowania i zrobieniu zalecanej przez producenta przerwy.

Niemniej jednak zmieniała Pani tabletki antykoncepcyjne, dlatego w takim przypadku może dojść do wystąpienia działań niepożądanych, takich jak plamienia lub krwawienia w środku cyklu. Mogą się one utrzymywać nawet do trzech miesięcy od zmiany pigułek.

W naszym serwisie pojawiało się wiele pytań dotyczących zmiany tabletek na inne. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich wraz z odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-na-inne-po-7-dniowej-przerwie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych-moze-pojawia-sie-plamienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-daylette-na-zoley-a-przerwa-pomiedzy-opakowaniami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.