Zmiana tabletek antykoncepcyjnych na inne po 7-dniowej przerwie

Witam, brałam 1 opakowanie tabletek sidretella 30,tydzień przerwy i dzisiaj powinnam zacząć kolejne op. ale pani w aptece nie miała moich tabletek i dała mi zamiennik NARAYA PLUS ,jest w niej 28 tabletek wzięłam pierwszą różowa ale na ulotce pisze,ze powinno się je zacząć pierwszego dnia okresu lub odrazu po skończeniu poprzedniego opakowania. Co powinnam teraz zrobic?mam je brać dalej czy odłożyć?PROSZĘ O ODPOWIEDŹ I DZIĘKUJĘ!!!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Proszę rozpocząć przyjmowanie tabletek preparatu Naraya Plus. Rozpoczęcie ich po 7 dniowej przerwie nie obniży skuteczności antykoncepcji. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.