Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana tabletek a 7 dniowa przerwa

Witam. Chciałabym dowiedzieć się jak mam postąpić przy zmianie tabletek z m*** na y***, czy powinnam robić normalnie 7-dniową przerwę i 8 dnia zacząć od y***? Czy 1 dnia krwawienia z odstawienia zacząć opakowanie y***? Martwi mnie głównie mniejsza ilość hormonów w y***. Będę wdzięczna za odpowiedź.

ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Zamiana preparatów dwuskładnikowych nie wpływa na sposób przyjmowania tabletek. Dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne mają ten sam schemat stosowania (21+7), więc po zakończeniu ostatniego blistra poprzednich może Pani zrobić 7dniową przerwę, by w ósmym dniu jej trwania rozpocząć nowe opakowanie.

Takie postępowanie nie zmniejszy działania antykoncepcyjnego tabletek.
Nie odpowiem Pani, dlaczego dawki nowego preparatu są niższe. Jeżeli jednak lekarz zmienił Pani preparat na inny, to znaczy że musiał mieć konkretny powód, który z Panią omówił. Proszę się nie martwić, mniejsza dawko hormonów nie zmniejsza skuteczności tabletek.
Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy