Zmiana tabletek na inne - czy mam robić 7-dniową przerwę?

Witam serdecznie, zmieniam tabletki z Y*** na Y***, za poleceniem lekarki, z tym że powiedziała ona, abym normalnie zrobiła 7-dniową przerwę i zaczęła przyjmować po niej nowy lek. Słyszałam opinię innego lekarza, że doradził pacjentce tej przerwy nie robić. Ulotka Y*** jest w tej kwestii dość niejasna dla mnie. Czy robiąc normalnie 7-dniową przerwę pomiędzy Y*** a Y*** będę w pełni zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Zachowanie 7-dniowej przerwy jest jak najbardziej prawidłowe. Proszę nie przenosić zaleceń dla innej pacjentki na własną osobę.

Ulotka dołączona do leku zawiera informację, że w przypadku zamiany jednego złożonego preparatu antykoncepcyjnego na inny, także złożony, należy zachować przerwę wynikającą ze schematu przyjmowania tego pierwszego. To jest właśnie sytuacja opisana przez Panią. Skuteczność antykoncepcji zostaje zachowana.