Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy skuteczność tabletek antykoncepcyjnych ulega zmniejszeniu, jeśli nie robi się 7-dniowej przerwy?

Ze względów zdrowotnych musiałam przyjąć trzy opakowania tabletek antykoncepcyjnych bez 7-dniowej przerwy. Napotkałam informację, że przy stosowaniu tabletek bez przerwy przez dłuższy okres, może to wywołać przyzwyczajenie organizmu, czego skutkiem będzie brak działania antykoncepcji, gdy tabletki będą przyjmowane w normalnym systemie 21+7. Czy w takim razie po przyjęciu trzech opakowań, a następnie 7-dniowej przerwie i kolejnych opakowań w normalnym systemie działanie antykoncepcyjne nie zostanie w pełni zachowane?
ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

 

Witam!
Tak, przy zastosowaniu się do schematu podawania leku i 7-dniach przerwy po trzech opakowaniach skuteczność antykoncepcji powinna być w pełni zachowana.
Należy pamiętać, aby w miarę możliwości ściśle stosować się do przedstawionego w ulotce schematu dawkowania leku, wtedy jego działanie będzie miało największą efektywność.
Pozdrawiam serdecznie!
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy