Czy skuteczność tabletek antykoncepcyjnych ulega zmniejszeniu, jeśli nie robi się 7-dniowej przerwy?

Ze względów zdrowotnych musiałam przyjąć trzy opakowania tabletek antykoncepcyjnych bez 7-dniowej przerwy. Napotkałam informację, że przy stosowaniu tabletek bez przerwy przez dłuższy okres, może to wywołać przyzwyczajenie organizmu, czego skutkiem będzie brak działania antykoncepcji, gdy tabletki będą przyjmowane w normalnym systemie 21+7. Czy w takim razie po przyjęciu trzech opakowań, a następnie 7-dniowej przerwie i kolejnych opakowań w normalnym systemie działanie antykoncepcyjne nie zostanie w pełni zachowane?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Tak, przy zastosowaniu się do schematu podawania leku i 7-dniach przerwy po trzech opakowaniach skuteczność antykoncepcji powinna być w pełni zachowana.
Należy pamiętać, aby w miarę możliwości ściśle stosować się do przedstawionego w ulotce schematu dawkowania leku, wtedy jego działanie będzie miało największą efektywność.
Pozdrawiam serdecznie!