Przyjęłam 18 tabletek antykoncepcyjnych z opakowania. Czy mogę zrobić przerwę 7-dniową?

Witam, przyjęłam 18 tabletek z opakowania, ponieważ trzy ostatnie zgubiłam i postanowiłam, że zrobię 7-dniową przerwę. To dobrze czy żle, czy wpłynie to na poziom mojej antykoncepcji?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli 7 ostatnich tabletek przyjęła Pani w sposób prawidłowy, a przerwa nie będzie dłuższa niż 7 dni, to działanie antykoncepcyjne powinno być pełne.