Czy mogę wziąć 3 opakowania tabletek antykoncepcyjnych bez 7-dniowych przerw?

Witam! Jestem kobietą, mam 31 lat. Czy mogę dwukrotnie pominąć przerwę w przyjmowaniu tabletek? Czy to bezpieczne? Ze względu na dość długi wyjazd chciałabym zażyć 3 opakowania tabletek pod rząd. W sumie brałabym je przez 63 dni. Czy to może w jakiś sposób mi zaszkodzić?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Możliwe jest pominięcie drugiej przerwy w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Należy się tylko liczyć z możliwością wystąpienia krwawień międzymiesiączkowych w trakcie stosowania drugiego i trzeciego opakowania.