Przesunięcie okresu brakiem przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

Pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Chciałam wziąć 2 opakowania pod rząd by uniknąć okresu na wyjazd jednak wyjazd opóźnił się. Czy mogę po wzięciu 7 tabletek z 2 opakowania przerwać i zrobić 7 dniową przerwę? Czy po tej przerwie mam żarzyć te 14 tabletek, które zostało czy 21 (dołożyć z nowego opakowania)?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani zrobić przerwę po 7 tabletkach z drugiego opakowania. Następnie należy zastosować kolejne pełne opakowanie (21 tabletek).