Czy można wziąć 3 opakowania tabletek bez przerwy?

Witam. Mam 22 lata, biorę Marvelon od 6 miesięcy. Wzięłam dwa opakowania pod rząd, za parę dni miała zrobić przerwę, ale niestety chciałabym przesunąć przerwę o 7 dni. Czy lepiej jest wziąć 7 dodatkowych tabletek z 3 blistra czy wziąć do końca 3 opakowanie?
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W zasadzie nie ma różnicy czy zażyje Pani kolejne pełne opakowanie, czyli zażyje Pani 3 opakowania po kolei, czy przyjmie Pani 7 tabletek, a następnie zrobi 7 dniową przerwę. Ani pierwszy, ani drugi sposób nie wpłynie na skuteczność antykoncepcji. Proszę jednak pamiętać, że preparaty hormonalne należy stosować zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na ulotce, co oznacza, że nie powinna Pani zbyt często odstępować od zaleconego schematu 21+7 dni przerwy.