Nie zrobiłam przerwy w zażywaniu tabletek - co teraz?

Niedawno zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, ale wzięłam ich za dużo, tzn. nie robiłam 7-dniowej przerwy po zażyciu 21 tabletek. Czy powinnam natychmiast przerwać zażywanie tabletek? Czy to jakoś może skąplikować wystąpienie okresu? Kiedy wziąć następną pigułkę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W tej sytuacji może Pani nie robić już przerwy, tylko zażyć dwa opakowania "pod rząd" i zrobić 7 dni przerwy dopiero po ich zakończeniu. Nie ma Pani powodów do obaw. W przyszłości proszę unikać takich pomyłek.

Pozdrawiam!