Brak przerwy w zażywaniu tabletek a krwawienie

Mam pytanie. Zażywam tabletki D***. Po zakończeniu poprzedniego opakowania tabletek nie robiłam 7-dniowej przerwy. Z tym, że mogę plamić oczywiście się liczyłam. Natomiast teraz pozostało mi 5 tabletek do końca drugiego opakowania i krwawię tak jak podczas okresu. Moje pytanie dotyczy tego jak teraz mam stosować dalej tabletki? Tzn. czy po zakończeniu opakowania podczas przerwy 7-dniowej będę jeszcze raz mieć okres? Czy to krwawienie jest powodem do obaw? Dodam jeszcze, że tabletki zażywam regularnie bez żadnych pomyłek, o jednakowej godzinie więc żadnego błędu podczas zażywania nie było a mimo to krwawienie jest. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli nie było 7 dniowej przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami to podczas przyjmowania tabletek z kolejnego opakowania mogą pojawić się krwawienia. Nie ma potrzeby aby odstawiać lek. Gdyby jednak krwawienie nasiliło się lub się przedłużało należy udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam