Brak krwawienia podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 28 lat, biorę tabletki Rigevidon prawie 3 lata, zaczęłam je brać zaraz po urodzeniu dziecka. Prawie rok temu w ciągu 7-dniowej przerwy nie miałam okresu, wyczytałam w ulotce że coś takiego może nastąpić i podczas następnej przerwy już miałam okres. Teraz jest podobnie, jest dziś 6 dzień 7-dniowej przerwy, ale okresu nie mam. Czy to normalne, czy jest możliwość zajścia w ciążę podczas brania tabletek regularnie i w ciągu tej 7-dniowej przerwy?

Witam!

Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej może wystąpić sytuacja, w której podczas 7 dniowej przerwy przeznaczonej na krwawienie do tego krwawienia nie dojdzie. Mowa oczywiście o sytuacji opisanej przez Panią czyli o regularnym stosowaniu tabletek. Uważa się, że czasami endometrium może nie osiągnąć grubości umożliwiającej złuszczenie, a w związku z tym nie dojdzie do krwawienia. Ochrona antykoncepcyjna jest zachowana i można współżyć także podczas tej przerwy. Następne opakowanie bez względu na krwawienie należy rozpocząć zgodnie z planem. Sytuacja braku krwawienia zazwyczaj zdarza się sporadycznie, ale gdy stanowi to częsty problem, wówczas należy skonsultować problem z ginekologiem, który dobierze inny preparat. Podsumowując nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam serdecznie!