Brak krwawienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, jestem kobietą, mam 19 lat. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne złożone. Do tej pory wzięłam 3 opakowania. Po moim pierwszym opakowaniu nie robiłam 7-dniowej przerwy, czyli przeszłam do drugiego opakowania. Po drugim opakowaniu w ciągu 7 dni (5 dnia) po odstawieniu rozpoczęło się u mnie krwawienie z odstawienia. Teraz jestem w trakcie 7-dniowej przerwy po 3 opakowaniu... jest 5 dzień, a krawienia nie ma. Dodam, iż tabletki biorę regularnie, raz tylko spóźniłam się 18 minut... (wątpię, żeby to miało jakieś znaczenie). Bardzo się martwię... Ostatni stosunek odbyłam w 20 dniu przyjmowania tabletek. Czy mogę być w ciąży? Pozdrawiam...

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywała Pani tabletki zgodnie z instrukcją i bardzo regularnie (20 minut spóźnienia w zażyciu pigułki rzeczywiście nie robi różnicy...), to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Brak krwawienia może być spowodowany utrzymywaniem się wysokiego stężenia hormonów z pigułek nawet podczas 7-dniowej przerwy. Prawdopodobnie nie ma Pani powodów do obaw, jednak proszę zrobić test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania (tak się powinno robić w przypadku braku miesiączki miedzy opakowaniami).

Pozdrawiam!