Czy mogę przyjąć następne opakowanie tabletek, jeżeli nie dostałam okresu?

Dzień dobry. Zaczęłam brać tabletki. Przy pierwszych 3 opakowaniach było wszystko w porządku. Okres dostawałam w 3 dniu od odstawienia. Teraz skończyłam 4 opakowanie, a okres nie pojawia się. Biorę tabletki bardzo regularnie i ani razu nie zdarzyło mi się przeoczyć jakiejkolwiek tabletki. Dodam też, że 1,5 miesiąca temu byłam u ginekologa i powiedział, że tabletki działają prawidłowo. Czy jest możliwość, że to ciąża i czy okres może się nie pojawić? Nie wiem też, czy mogę rozpocząć 5 opakowanie?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli przyjmowała Pani pigułki prawidłowo, brak krwawienia w okresie 7-dniowej przerwy nie musi wskazywać na ciążę. Jednak przed rozpoczęciem nowego opakowania trzeba ją wykluczyć, np. testem ciążowym.

Pozdrawiam!