Zapomniana tabletka - kiedy zacząć następne opakowanie?

Witam! Mój problem jest następujący: źle wyliczyłam przerwę między opakowaniami i zamiast 7-dniowej, miałam 8-dniową przerwę. Zorientowałam się jednak dopiero teraz, czyli w 20 dniu cyklu, ponieważ zauważyłam śluz podobny do owulacyjnego. To opakowanie tabletek skończę w tę niedzielę. Poza tą jedną, pominiętą, wszystkie tabletki biorę regularnie od 2 miesięcy (to moje 3 opakowanie). Pytanie pierwsze: czy w związku z tym istnieje lub istniało ryzyko zajścia w ciążę? Pytanie drugie: kiedy powinnam zacząć następne opakowanie tabletek i jak je stosować? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, w Pani przypadku istnieje całkiem duże ryzyko ciąży (należało zabezpieczać się dodatkowe przez 7 pierwszych dni obecnego cyklu...). Przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani koniecznie wykluczyć ciążę (np. test ciążowy).

Obecne opakowanie zakończy Pani w niedzielę, a więc 7-dniową przerwę rozpocznie Pani w poniedziałek. Także w poniedziałek, tylko tydzień później, powinna Pani rozpocząć kolejne opakowanie. Tylko musi Pani pamiętać o wykluczeniu ciąży - hormony zawarte w tabletkach są dla płodu szkodliwe.

Pozdrawiam!