Przerwanie stosowania pigułek antykoncepcyjnych a brak miesiączki

Witam! Przerwałam stosowanie pigułek antykoncepcyjnych w trakcie 4 opakowania, skończyłam na 7 tabletce, a ostatni stosunek miałam 16 dni przed przerwaniem brania tabletek (20 tabletka 3 opakowania). Wzięłam, tak jak normalnie 21, następnie była 7-dniowa przerwa (w 5 dniu krwawienie z odstawienia - tak jak zawsze), 8 dnia rozpoczęłam 4 opakowanie, wzięłam 7 tabletek, po czym przerwałam branie tabletek. Moje cykle były raczej regularne, a teraz miesiączki brak. Czy to normalne, że po przerwaniu brania tabletek (spotkałam się z takimi opiniami) okres może się spóźnić? Czy rozregulowałam swój cykl, ponieważ powinnam poczekać, aż wezmę wszystkie tabletki z 4 opakowania?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po 7 dniach od ostatniego krwawienia błona śluzowa jamy macicy mogła nie przyrosnąć wystarczająco, aby wystąpiło krwawienie. Nie powinna być Pani w ciąży z uwagi na pełne działanie ochronne przed i 14 dni po ostatnim stosunku. Powinna Pani cierpliwie poczekać na pojawienie się miesiączki.