Czy można przedłużyć 7-dniową przerwę?

Witam. Mam pytanie dotyczące 7-dniowej przerwy podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Odpis z recepty okazał się nieważny, a żeby uzyskać kolejną receptę, muszę poczekać kolejny tydzień. Jeżeli w ciągu tej 7-dniowej przerwy nie współżyłam, to będą jakieś konsekwencje, gdy przedłuże ją o kolejny tydzień? Jak potem brać tabletki? Od razu? Proszę o odpowiedź

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie współżyła Pani podczas 7-dniowej przerwy, to nie powinno być kłopotów. Najlepiej by było, gdyby z nowym opakowaniem poczekała Pani do kolejnej miesiączki (czyli około miesiąca, a może trochę dłużej, miesiączka po odstawieniu pigułek może się nieco spóźniać) i zażyła pierwszą pigułkę w pierwszy dzień krwawienia. W takiej sytuacji skuteczność antykoncepcyjną osiągnie Pani już pierwszego dnia zażywania. Podczas przerwy w stosowaniu pigułek musi Pani oczywiście stosować inną formę antykoncepcji.

Pozdrawiam!