Przedłużenie przerwy - czy można?

Witam. Czy można przedłużyć 7-dniowa przerwę w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych? Czy jeśli przedłużę ją z 7 do 9 dni, to tabletki będą w ogóle skuteczne. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wolno wydłużać tej 7-dniowej przerwy, można ją najwyżej skrócić. Kobieta, która współżyje podczas przerwy, a potem nie rozpoczyna kolejnego opakowania o czasie, czyli po upływie 7 dni przerwy, naraża się na niechcianą ciążę.

Pozdrawiam!