Wydłużona przerwa

Witam, biorę tabletki od 9 miesięcy. Po przyjęciu ostatniego opakowanie zrobiłam nie 7-dniową przerwę, a 8-dniową, czyli wzięłam tabletkę z nowego opakowania w 9 dniu przerwy i brałam je przez 21 dni. Dzień po przyjęciu ostaniej tabletki współżyłam, ale nie doszło do wytrysku. Czy zajście w ciążę jest możliwe?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, w przypadku wydłużenia przerwy między opakowaniami istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi zarówno w trakcie przerwy, jak i z tymi odbytymi w pierwszym tygodniu cyklu. Przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani koniecznie wykluczyć ciążę (np. test ciążowy). Poza tym powinna Pani przeczytać dokładnie ulotkę dołączoną do opakowania tabletek - nie postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami zawartymi w niej, przez co naraziła się Pani na niechcianą ciążę.

Pozdrawiam!