Nieprzyjęcie tabletki antykoncepcynej w 3 tygodniu

Witam. Ostatnio zapomnialam o tabletce antykoncepcyjnej w 3. tygodniu stosowania, stosując sie do zaleceń w ulotce, wzięłam ją jak najszybciej (13 godz. poźniej) i dokonczyłam opakowanie( pozostałe 2szt), po czym powinnam nie robić 7 dniowej przerwy. Dzisiaj więc mam wziąć pierwszą tabletkę nowego opakowania jednak pojawiło się plamienie, co to moze oznaczać? Organizm potraktował spoźnienie jak początek przerwy 7-dniowej? Co z ochroną? Czy wziąć tą tabletkę? Biorę Kontracept/Harmonet od 3 lat.

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę postąpić zgodnie z instrukcja w ulotce czyli zacząć przyjmowac koljene opakowanie, plamienie mogło wystapić na skutek pominięcia tabletki, a następnie przyjęcia większej dawki hormonów. Jeśli nie zrobi Pani przerwy, ochrona będzie zachowana.
Pozdrawiam