Zapomniałam tabletki w 3. tygodniu. Czy wystarczy nie robić 7-dniowej przerwy, aby ochrona była zachowana?

Witam serdecznie, bardzo nurtuje mnie to pytanie. Zaczęłam panikować, więc proszę o rzeczową odpowiedź. Zapomniałam 19. tabletki z blistra (na 21 w opakowaniu). Zażyłam ją na drugi dzień (po 17 godzinach od zwykłej pory przyjmowania), za parę godzin wzięłam kolejną, przeznaczoną na ten dzień. Zgodnie z ulotką nie robię 7-dniowej przerwy, tylko zaczynam nowe opakowanie. Dwie doby wcześniej odbyłam stosunek. Czy jest możliwa ciąża? Plemniki mogą kilka dni żyć w organizmie kobiety. Mogła zacząć się owulacja w czasie tych kilkunastu godzin?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Owulacja wystąpi po co najmniej 8 dniach. Pominięcie tabletki w 3. lub 1. tygodniu oznacza wydłużenie 7-dniowej przerwy, a co za tym idzie zwiększone ryzyko jajeczkowania. Jeśli w ogóle nie wykona Pani przerwy (tj. postąpi zgodnie z ulotką) ryzyko ciąży nie będzie zwiększone.